Élen a tudományos bírálatokban
Harmadik helyezést ért el a publikációk bírálatait követő rendszer rangsorában a hazai bírálók között a DE TTK Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék vezetője.
Ünnepi aktualitások a Debreceni Szemlében
A város és a régió tudományos műhelyeinek folyóirata ez alkalommal külön fejezetet szentel az 1956-os forradalom és szabadságharc hazai és határon túli eseményeinek.
Az ipar napjai Debrecenben
Akár repülőtér-üzemeltetői továbbképzést is indíthat a jövőben a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, hangzott el az intézmény gazdaságfejlesztést középpontba állító konferenciáján.
Példát ad a SET-központ
A Debreceni Egyetem sporttudományi programjának legújabb létesítményét, a Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központot látogatta meg Szabó Tünde sportért felelős államtitkár.
Science Café - tudományról könnyedén
A tudat és az agy különleges kapcsolatáról hallhatnak érdekességeket azok az érdeklődők, akik ellátogatnak a kéthetente jelentkező Science Café soron következő, október 5-i előadására.
Micsoda éjszaka volt!
Drónröptetéssel és szélcsatorna-bemutatóval már kora délután megkezdődtek a Kutatók Éjszakája programjai a Debreceni Egyetemen. A tudományos ismeretterjesztő és népszerűsítő rendezvényhez idén már 10. alkalommal csatlakozott az intézmény.
Kis nemzetek nagy titkai
A kis államok kelet-közép-európai megítélését vizsgálják azon a nemzetközi konferencián, melynek október 6-7-én ad otthont a Debreceni Egyetem.
A sporttudomány aktuális kérdései
Többek között az új sporttudományi képzésekről is szó lesz a Testnevelési és Sporttudományi Szakmai Kollégium félévi találkozóján, melynek először ad otthont a Debreceni Egyetem.
Olimpiai bajnok a Debreceni Egyetemen
Berki Krisztián a Gazdaságtudományi Kar sportszervező szakán kezdte meg tanulmányait szeptemberben. A tornász csütörtökön azt is megnézte, hol tud készülni a vizsgák mellett a versenyekre.
Test and Rest
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara partnervállalataival saját szervezésű szoftvertesztelői rendezvénysorozatot indított.