Informatika ipari igények szerint
A hallgatók első kézből kaphatnak információt a gyorsan változó munkaerőpiaci elvárásokról, a kiállítók pedig leendő munkavállalóikkal léphetnek kapcsolatba az Informatikai Kar 15. Informatikai Szakmai Napján.
Új sportszakember Debrecenben
Rióból egyenesen a Debreceni Egyetem katedrájára érkezett Tatár András, a Magyar Paralimpiai Bizottság sportigazgatója, az első hazai gyógylovas alapítvány megálmodója.
Kontinensviadalra készülő debreceni mérnökök
Legyőzték az oroszokat a debreceni műszakisok a december 1-jén kezdődő svédországi EuroSkills verseny házi felkészülési fordulójában a hosszú hétvégén.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Az egészségügy „motorjai"
25 éves a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő egészségügyi szervező képzés. A szak alapítói jubileumi ünnepségen idézték fel a negyed évszázad eredményeit az intézmény nyíregyházi campusán.
Leendő munkáltatóikkal találkoztak
A Természettudományi és Technológiai Kar tizenhat ipari partnere – köztük a duális képzésekben résztvevő hat vállalat – mutatkozott be a hallgatóknak a kar 6. Szakmai Napján.
Küzdelem az agydaganatok ellen
A központi idegrendszer rosszindulatú daganatos megbetegedéséről és a neuro-onkológia legújabb módszereiről lesz szó a Science Café soron következő összejövetelén.
Díjnyertes ismeretterjesztő cikk
A tüzek élővilágra gyakorolt hatásáról írt cikkével első díjat nyert az MTA és a Tudományos Ismerterjesztő Társulat pályázatán Valkó Orsolya, a DE TTK Ökológiai Tanszék adjunktusa.
Mikrobiológiai szakmai elismerés
Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.
Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.