09 feb
Fiatal kutatókat díjaztak
A Debreceni Egyetem két fiatal kutatója, Szőke Melinda és Kavecsánszki Máté vette át az Akadémiai Ifjúsági Díjat a Magyar Tudományos Akadémián. Az elismerést idén tizennyolcan kapták meg.
Futballklubok tudományos szemmel
Szokatlan szempontból közelíti meg és elemzi a labdarúgó egyesületek szervezeti kérdéseit jövő heti előadásában az egyetem tudományos sorozata, a Science Café.
Példaértékű gyógyszerészképzés
A legújabb biotechnológiai úton előállított gyógyszereket is megismerhetik azok a gyógyszerész szakos hallgatók, akik szeptembertől a Debreceni Egyetemen tanulnak. A piacképes diplomával akár toxikológusként is el lehet helyezkedni.
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.
07 feb
Fogorvosképzésben az élen
Csúcstechnológiás felszereléssel oktatják a legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar versenyképes, nemzetközileg is elismert szaktudást nyújt, így a fogorvos szak az egyetem egyik legnépszerűbb képzése.
02 feb
Sporttudós lesz a testnevelő tanár
Görkorcsolya, falmászás, gyógytestnevelés – akár ilyen speciális órákat is tarthatnak azok a testnevelő tanárok, akik szeptemberben kezdik az egyetemet. Radikálisan átalakul a sportszakember képzés Magyarországon.
Bővülő nemzetközi kapcsolatok
A Debreceni Egyetemmel kialakítható kapcsolatokról is tájékozódott Magyarországi látogatása során az Academia Europaea elnöke, Sierd Cloetingh, akit tiszteleti tagjává választott a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
01 feb
Űrhajós mentorálja a hallgatókat
Farkas Bertalan a róla megjelent életrajzi könyvet dedikálta Debrecenben. Kiderült az is, hogy az első és eddig egyetlen magyar űrhajós különleges együttműködésre készül a Debreceni Egyetemmel.
31 jan
Iránymutató cikk a gyepek világáról
A Debreceni Egyetem kutatóinak gyepi biodiverzitásról szóló kutatása volt az elmúlt öt év legtöbbet idézett cikke a nagy múltú botanikai folyóiratban, a Florában.