Különszám a növények terjedéséről
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének kutatói is részt vettek a vegetációtudomány vezető lapjának növények terjedéséről és megtelepedéséről szóló különszámának szerkesztésében.
Válságkezelés a koronavírus alatt
A koronavírus első hulláma által okozott krízishelyzet vezetéselméleti tanulságairól tartott online előadást hétfőn, a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) mesteroktatója, Lencsés Gergő, a General Electric globális értéklánc vezetője.
A legjobbaktól tanulni
Új angol nyelvű képzés, piacképes tudás, társadalmi felelősségvállalás, gyors karrierlehetőség. A közelgő felvételi időszakban is magas színvonalú alapképzéséket, mesterszakokat és angol nyelvű tanulási lehetőségeket kínál a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara.
Hamar benépesül az egyetem ipari parkja
Még csak hat hónapja rakták le az alapkövet, de már szerkezetkész a Debreceni Egyetem Innovációs Központja a Vezér úti ipari parkban. A tervek szerint 2021 tavaszán átadják a több mint 5000 négyzetméteres, háromszintes épületet a Debreceni Egyetem Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkjában.
Új kutatási irányok az EK-n
Új munkacsoportok, kutatóműhelyek létrejöttéről, a Debreceni Egyetem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye szempontjából meghatározó új kutatási irányokról tartott online nemzetközi konferenciát a DE Egészségügyi Kara.
Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Online TDK a Debreceni Egyetemen
Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem. A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.
Bruckner Győző-díjas vegyész
A biológiailag aktív szénhidrátszármazékok és a szintetikus szénhidrátkémia területen elért kiemelkedő eredményeiért Bruckner Győző-fődíjat kapott Somsák László, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének professzora a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.
Biotechnológusok tanácskozása
Megkezdődött a Fiatal Biotechnológusok IV. Országos Konferenciája a Debreceni Egyetemen. A Magyar Tudományos Akadémia kutatói seregszemléje a járványveszély miatt idén online is nyomon követhető.