31 már
Mekkora családban élnek a patások?
A párosujjú patások szociális szerveződésének alakulását, a befolyásoló tényezőket vizsgálták a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék kutatói. Az eredményeket a neves evolúcióbiológiai lapban, a Journal of Evolutionary Biology-ben publikálták.
29 már
Új otthon épül a gyógyszerészkarnak
A gyártást, kutatást és oktatást egyedülálló módon ötvöző komplexumba költözhet a tervek szerint 2023-ban a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara. A Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a GYTK új épülete a DE Vezér utcai Tudományos, Technológiai és Innovációs Parkjában épül fel.
24 már
Ipari problémákat oldottak meg
Több mint ötven vállalat tevékenységét támogatta a legkorszerűbb alkalmazott matematikai és informatikai módszerekkel a HU-MATHS-IN hálózat szolgáltató központja. A most befejeződött projektben a Debreceni Egyetem kutatói is aktívan közreműködtek.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
23 már
Botanikai adatbázis a pannon régióról
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Ökológia Tanszék kutatóinak koordinálásával valósult meg egy nemzetközi szinten is egyedülálló, a pannon régió növényfajainak jellegeit tartalmazó, nyílt hozzáférésű adatbázis, a PADAPT létrehozása.
22 már
Értékes német könyvadomány
A Német Lovagrend történetével foglalkozó rangos könyvsorozatot kapott ajándékba a DE BTK Történelmi Intézete. A Németországban az elmúlt csaknem öt évtized alatt megjelent köteteket a témával foglalkozó kutatók, hallgatók egyaránt forgathatják majd az Intézet könyvtárában.
17 már
Frontvonalban a szociális munkások
A hazai szociális munkás képzésben résztvevő felsőoktatási képzőhelyekkel összefogásban rendeztek közös online szakmai konferenciát a szociális munka világnapja alkalmából. Az eseményhez a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, valamint a DE Szociológia és Szociálpolitika Tanszéke is csatlakozott.
11 már
Online szakkörök az Informatikai Karon
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásokat várja a tavaszi félévben induló online szakköreire a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A leendő hallgatók az egyszerű algoritmusoktól a különböző elektronikai eszközökig a programozás számos területével megIsmerkedhetnek az ingyenes képzésen.
11 már
Agyald agyon magad!
Idén is csatlakozik a Debreceni Egyetem az Agykutatás hete című országos programsorozathoz. Az érdeklődők ennek keretében agykutatók munkájával, eredményeivel ismerkedhetnek meg, a korábbi évekkel ellentétben ezúttal a virtuális térben.
09 már
A 200 legjobb között a DE
A 195. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Times Higher Education feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit vizsgáló rangsorán. Az intézmény a több mint 600 vizsgált közül egyike annak a tíz egyetemnek, amely egy év alatt két kategóriával feljebb tudott lépni.