Rektori interjú a Naplóban
Biotechnológiai fejlesztésekről, egészségipari beruházásokról, valamint a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központról is beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban.
Debreceni ökológust díjaztak
Konzervációbiológiai kutatásaival nyert a Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársa, Radócz Szilvia a Stephen W. Kuffler Alapítvány nemzetközi pályázatán.
Fókuszban az élelmiszerbiztonság
Európában egyedülálló, a teljes élelmiszerlánc analitikai hátterét vizsgáló infrastruktúrát épít ki a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
Áttörést hozhat a debreceni kutatás
HIV-betegeken segíthet és a gombás tüdőfertőzések gyógyítására is alkalmas lehet a Debreceni Egyetem kutatói által tanulmányozott szer. A kísérletek eredményeit a neves Nature-lapcsaládhoz tartozó kiadványban publikálták.
Együttműködés: mobilitás, kutatás
A nemzetközi tapasztalatcserén a közös kutatási területek megtalálása, valamint a hallgatók és oktatók nemzetközi mobilitása is téma volt a CARPE konzorcium vezetőségi ülésén, amelyet a Debreceni Egyetemen tartott a testület.
Diéták és tévhitek a Science Caféban
A helyes étrendről, a diétákról és az azokhoz kapcsolódó tévhitekről hallhatnak érdekességeket az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában.
Emlékezés a műszakisok iskolateremtőjére
Az egykori dékánra, a tíz evvel ezelőtt elhunyt Nagy Gézára emlékeztek kollégái, barátai november 9-én a Debreceni Egyetem Műszaki Karán
A vadgazdálkodás aktualitásai
Tizennégy ország szakembereinek szervezett nemzetközi vadászati és vadgazdálkodási konferenciát november 10-12. között a Debreceni Egyetem.
Képzéssel a szállítmányozás biztonságáért
A piaci szereplők igényeit beépítve, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az országban elsőként indít szállítmányozás-biztonsági szakmérnök és szakember képzéseket.
A tudomány mindenkié
Díjakat, elismeréseket adtak át, és bemutatkozó előadást tartottak a Debreceni Egyetem új akadémikusai a DAB Székházban a Magyar Tudomány Ünnepe debreceni nyitóünnepségén.