03 már
Egyetemi tudás a haditechnikában
Multidiszciplinaritás a Magyar Honvédség Szolgálatában címmel hangzott el előadás a Debreceni Egyetem szerepvállalásáról a „Száz éves a hazai haditechnikai kutatás-fejlesztés” című konferencián hétfőn a fővárosi HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Márványtermében.
02 már
Folytatódik a Science Café
Intim, elsősorban hölgyeket érintő témával foglalkozik következő, szerdai rendezvényén a Debreceni Egyetem tudományos sorozata, a Science Café, amelyben „Legyél a saját nőgyógyászod!” címmel Márkus Bernadett, a Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet tudományos segédmunkatársa tart előadást.
27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
25 feb
Együtt a Kárpát-medence gazdaságáért
Gazdaságtudományi területen oktató és kutató szakemberek tevékenységének összehangolására alakult meg a Debreceni Egyetem és nyolc magyar nyelven oktató határon túli felsőoktatási intézmény részvételével a Kárpát-medencei Tudományos Platform.
24 feb
Az innovátor Malkovich a Debreceni Egyetemen
A sikeres brendépítés titkairól beszél John Malkovich a Debreceni Egyetemen. A többszörös Oscar-jelölt színész a GE Healthcare által támogatott Health Venture Lab meghívására vesz részt a “Boston Minds” eseményen, melyen a GE és MIT innovációs szakemberei is előadást tartanak.
21 feb
Lovász László előadása a TTK-n
Hogyan bolyongjunk véletlenül címmel tartott előadást a Széchenyi-nagydíjas, Bolyai-, Kiotó- és Wolf-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke a Természettudományi és Technológiai Kar jubileumi előadás-sorozatának zárásaként.
18 feb
A zenehallgatás művészete
Különleges, „szóbeli” zenei élményt kínál vendégeinek a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása. A Science Caféban „A hallgatás művészete” címmel Váradi Judit egyetemi docens tart előadást.
11 feb
Hála és kegyelet
Közös emlékülést tartott a gályarab-szabadítás emléknapján, február 11-én a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszéke, a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszéke és a Magyar Emlékezethelyek Kutatócsoport.
10 feb
Új utak a kutatásfejlesztésben
A világhírű műszaki egyetem, a Massachusetts Institute of Technology speciális Catalyst módszertanának európai meghonosításáról és a Debreceni Egyetem, valamint a GE Healthcare programban játszott szerepéről számolt be a GE Reports.
06 feb
Felvételi 2020: újdonságok a DE-n
A Debreceni Egyetem oktatási kínálatáról, az idei újdonságokról, az egyre népszerűbb műszaki szakokról, az általános felvételi eljárás kiegészítéséről és a leendő hallgatóknak fontos határidőkről tartott tájékoztatót az intézmény vezetése.