Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
Beck Mihályra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar kémiai épületének előcsarnokában a 90 évvel ezelőtt született nemzetközi hírű vegyészprofesszor, akadémikus, a DE professor emeritusa, Beck Mihály emlékére.
A tudomány ünnepe Nyíregyházán
Nemzetközi interdiszciplináris konferenciát tartott a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara november 14-én, a nyíregyházi Megyeházán. Az egyetem, a régió, valamint a kar határon túli partnereinek szakembereitől több mint harminc előadás hangzott el.
DE-NI: folytatódik a közös munka
Öt évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és az NI Hungary Kft. A szerződést a high-tech iparvállalat új épületének csütörtöki átadó ünnepségén írta alá Szilvássy Zoltán rektor és Ábrahám László ügyvezető.
Területi Innovációs Platform alakult
A Debreceni Egyetemen hozta létre új Területi Innovációs Platformját a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával. A megállapodást Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Sebők Katalin, az NKFIH elnökhelyettese írta alá.
HPV-történelem a Science Caféban
Elsősorban a nőket érintő betegségekről kaphatnak új ismereteket, érdekes információkat mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő, november 13-i előadására.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
A hatékonyabb termelésért
A precíziós mezőgazdasággal kapcsolatban hat kar részvételével végeznek kutatásokat a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében. Az eddigi eredményekről egy pénteki tanácskozáson számoltak be a szakemberek.
Új ipari digitalizációs technológiák
Több milliárd forint értékű ipari digitalizációs szoftveradománnyal és képzéssel támogatja a Debreceni Egyetemet a S&T. Az öt évre szóló együttműködési megállapodást szerdán írták alá a fővárosban.