04 feb
Egyetemi program a turizmusért
Helyi és nemzetközi partnerek bevonásával oktatói programot dolgoz ki a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az egészségturisztikai oktatás fejlesztése, átszervezése, a hallgatók külföldi tanulmányi és későbbi munkavállalási lehetőségeinek erősítése érdekében.
03 feb
A Covid jogi hatásait is vizsgálták
A koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesésnek a bűncselekmények számára gyakorolt hatásáról is szó esett azon a nemzetközi büntetőjogi tárgyú konferencián, amelyet a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem jogi karainak szakemberei szerveztek.
02 feb
Online nyílt nap az Informatikai Karon
Interaktív rendezvényt tart az informatika iránt érdeklődő felvételizőknek a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az IK képzési és kutatási kínálata mellett a kar közösségi életéről, valamint az elérhető ösztöndíjakról és mobilitási programokról is tájékoztatják a középiskolásokat.
29 jan
Debreceni növénykémikust díjaztak
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság szakmai-ipari elismerését, Szász Kálmán-díjat kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének habilitált adjunktusa. Gonda Sándor évek óta vizsgálja a hazánkban gyógynövényként is hasznosított tormát.
29 jan
Pilot kutatólabort épít az egyetem
Mintegy négymilliárd forintból alakít ki biotechnológiai pilot kutatólaboratóriumot a Debreceni Egyetem. A kutatás és gyártás 2023-ban indulhat meg a létesítményben, amely nagyban elősegíti a Debrecenben megépülő Nemzeti Oltóanyaggyár létrehozását.
28 jan
Élen a környezetbarát közlekedésben is
Több mint 51 ezer kilométernyi út megtételével a Debreceni Egyetem végzett az első helyen az aktív és fenntartható közlekedést támogató DebrecenMob versenyen. Az erről szóló oklevelet Ailer Piroska, a DE rektorhelyettese vette át az ünnepélyes eredményhirdetésen január 28-án.
25 jan
Fenntartható jövő?
Lehetséges-e gazdasági növekedés a környezet további terhelése nélkül? Többek között erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Környezetgazdaságtan Tanszék, valamint az Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola online fórumán.
25 jan
Innovációs közösség tagja lett a DE
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete is csatlakozott az European Platform For Sport Innovation (EPSI) szervezethez. A DESKI oktatási, ipari szereplőkkel kezdhet a sport területén együttműködést közös termék- és módszertanfejlesztés érdekében.
21 jan
Bemutatkoznak a fiatal kutatók
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
20 jan
Célpontban a mikotoxinok
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.