Egyetemi biológust díjaztak
Az Év Ifjú Viselkedéskutatója címet nyerte el Fülöp Attila, a Debreceni Egyetem TTK Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék tudományos segédmunkatársa. A kutató az Egyetem téri campuson élő mezei verebek szociális viselkedését kutatja.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Versenyprogram az informatikusoknál
A térség legjobb fiatal programozói mérték össze tudásukat vasárnap a Debreceni Egyetemen. Rekordlétszámú, összesen 69 – köztük 32 középiskolai – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
A tudomány fiatal csillagai
Negyven év alatti biológus kutatóknak szerveztek előadóülést a Debreceni Egyetem Biológiai és Ökológiai Intézetének tanszékei a frissen alakult Fiatal Kutatók Akadémiájával közösen a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában.
Fiatal kutatók tanácskoztak
A Debreceni Egyetem huszonnégy ifjú tudósa mutatta be kutatási eredményeit a Hatvani István Szakkollégium Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján, melyet december 6-án, pénteken rendeztek a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában.
Újabb sporttudományi eredmények
A fizikai aktivitás, a stressz és a demencia kapcsolata, a DEAC meccsek nézettségének összehasonlítása, szurkolói motivációs vizsgálatok – érdekes sporttudományi kutatásokat végeztek azok a hallgatók, akik részt vettek a Debreceni Egyetem ösztöndíjprogramjában.
Mérföldkő a hidrobiológus képzésben
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karával és a Magyar Természettudományi Társulattal kötött együttműködést a DE Természettudományi és Technológiai Kara a Debreceni Hidrobiológiai Fórum keretében, ahol a TTK hidrobiológus mesterképzésének jubileumáról is szó volt.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Doktoravató ünnepség
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 75 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.