SIR: élen az energia témakörben
A 25. helyen áll a Debreceni Egyetem a SCImago Institutions Rankings tematikus, kelet-európai rangsorában. A DE olyan neves intézményeket előz meg az energia témakörben mint a moszkvai Lomonoszov Egyetem, a lengyel Jagelló Egyetem és a cseh Károly Egyetem.
Fókuszban a zöld biotechnológia
Az agrár- és élelmiszerbiotechnológia volt a központi témája a Debreceni Egyetem idei biotechnológiai tudományos szimpóziumának. A hibrid formában megrendezett tanácskozáson az egyetemen folyó biotechnológiai kutatások legfrissebb tudományos eredményeit mutatják be a szakemberek.
A megelőzés tudománya
Online workshopot rendezett a sporttáplálkozásról és az időskori izomsorvadásról a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A szarkopénia jelentőségéről, terápiás lehetőségeiről, valamint a hidratáció sportban játszott szerepéről hallhattak a testnevelő tanár szakos hallgatók.
Az adat az új olaj
Kerekasztal-beszélgetést rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) kedden a nemzetközi Open Acces Week alkalmából. Az online eseményen a kutatási adatok kezelésének XXI. századi gyakorlatait vitatták meg a különböző tudományterületeket képviselő szakemberek.
TDK: ifjú kutatók tanácskoztak a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Őszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáját november 26-án, pénteken rendezték. A megmérettetésen négy szekcióban 32 pályamunkát mutattak be a hallgatók.
Újabb fejlesztés a sportcampuson
A Dóczy utcai sportpálya főlelátójának átalakításával és bővítésével folytatódik a Debreceni Egyetem sportinfrastruktúrájának fejlesztése. Kívül-belül egyedi, az oktatást is segítő korszerű épületegyüttes épül a sporttelepen nettó 1,3 milliárd forintból 2022 év végére. A bontás a napokban kezdődött.
Agrárkutatások a TDK-n
Hat szekcióban negyvenegy előadás hangzott el a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar idei Tudományos Diákköri Konferenciáján (TDK). A legtöbb tanulmányt a növényvédelmi, valamint a természetvédelmi és vadgazdálkodási tématerületen mutatták be a hallgatók.
Gyógyszeripari partnerség
A Debreceni Egyetem egészségipari modelljét mutatta be Szilvássy Zoltán, az intézmény rektora a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Egyesülete fennállásának 30. évfordulója alkalmából rendezett konferencián.
A tudományok mesterei
Az 35. Országos Tudományos Diákkonferencia zárásaként kitüntetésátadó ünnepi ülést rendezett szerdán, Budapesten az Országos Tudományos Diákköri Tanács. Az eseményen a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói is elismeréseket vehettek át.
Sokan látták az idei online DExpót
Két nap alatt több mint ötezer látogató vett részt a Debreceni Egyetem online megrendezett beiskolázási eseményén, a DExpón. Az érdeklődők megismerhették mind a tizennégy egyetemi kar képzési kínálatát, valamint a hallgatók számára elérhető szolgáltatásokat és programokat.