Dobogós a DE MK Motorsport csapata
A tavalyi nehézségekkel tűzdelt bemutatkozás után ősszel sikerrel tért vissza, és dobogós helyen zárta legutóbbi versenyét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Motorsport csapata a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) által hirdetett Országos Szlalom Bajnokságban.
Alkalmazkodó almák
Miben különbözik a különböző környezetben nevelt növények genetikai állománya? A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai erre a kérdésre az alma kémiai módosulásainak vizsgálatával keresik a választ.
Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
Újrázik a debreceni DOSZ-elnök
A Doktoranduszok Országos Szövetsége szeptemberi tisztújító küldöttgyűlésén újraválasztotta a szervezet jelenlegi elnökségét. Molnár Dániel, a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának elnöke 2021. január elsejétől újabb egy évig vezetheti a szövetséget.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
UD Studyversity – Egyetem a zsebben
Egyedülálló applikációval segíti hallgatóit a Debreceni Egyetem. Személyre szabott oktatási adatokat, órarendet, a felvett vizsgákat és számos praktikus információt is tartalmaz a UD Studyversity, amely valamennyi mobilplatformon elérhető.
Bolyai-ösztöndíj fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával. A nyertesek listáját a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) honlapján hozta nyilvánosságra.
Elismerés a geográfusoknak
A Debreceni Egyem Földtudományi Intézetének oktatóját és a Magyar Földrajzi Társaság Debreceni Területi Osztályát is kitüntették a Magyar Földrajzi Társaság (alapítva 1872-ben) 144. közgyűlésén szombaton.
MI: a jövő technológiája
A Debreceni Egyetemen hozzák létre a Nemzeti Adatvagyon Ügynökség adatelemző központját, és növelik az intézményben működő szuperszámítógép kapacitását – jelentette be Palkovics László innováció és technológiai miniszter, aki a Mesterséges Intelligencia Stratégiát ismertette az egyetemen.
Támogatott tehetségeink
332 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2020/2021. tanévre meghirdetett pályázatain.