Új módszerek a pedagógusképzésben
A legújabb pedagógiai módszereket, jó gyakorlatokat és a tehetséggondozás új eszközeit mutatták be a Vezetőtanítók és Vezetőtanárok XIV. Országos Módszertani Konferenciáján a Debreceni Egyetemen. A Gyakorlóiskolák Szövetségének szakmai rendezvényén nyolc szekcióban csaknem száz előadás hangzott el.
A Zeneművészeti Karon ülésezett a kuratórium
Az egyetem kötelessége az értékteremtés. A zeneművészet pedig mint az egyik meghatározó művészeti ág lényeges alkotóeleme az egyetemes kultúrának, így intézményünk számára is fontos terület – fogalmazott Kossa György, a DE-t fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke a Zeneművészeti Karon tartott kihelyezett kuratóriumi ülésen.
Kihelyezett kuratóriumi ülés a GYTK-n
Az ezredfordulón létrejövő debreceni gyógyszerészképzés jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt két évtizedben, a jövője pedig még ígéretesebbnek tűnik – hangzott el a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán csütörtökön, ahol kihelyezett kuratóriumi ülést tartott az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány.
Debreceni kutatók új elmélete
A rangos nemzetközi tudományos folyóirat, a Biological Reviews kiemelt helyen foglalkozik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar azon kutatásával, mely az erdőssztyeppek kialakulásának és tartós fennmaradásának okait vizsgálja.
Lucerna mint alternatív fehérjebomba
Alternatív fehérjeforrás és takarmány előállítása, valamint újgenerációs technológiai eljárás kidolgozása volt a célja annak az ötéves kutatás-fejlesztési programnak, amelynek keretében a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar szakemberei a lucerna feldolgozásának új lehetőségeit kutatták.
Fókuszban a hasznosítás: kutatói ötleteket támogat az egyetemi innovációs alap
Az egyetemi kutatók innovatív kutatási projektjeinek megvalósítására 12 millió forint támogatás nyerhető el a Debreceni Egyetem Innovációs Alap (DEINA) finanszírozásával. A jelentkezés október 10-ig tart.
A biológiai óra szerepe a porcképződésben
A Debreceni Egyetem kutatói elsőként írták le, hogy a mechanikai ingerek a fejlődő porcsejtek biológiai órájának szinkronizálása révén fejtik ki porcképződést elősegítő hatásukat. A vizsgálat eredményei hozzájárulhatnak az ízületi gyulladás, illetve a porckopás kezelésében új típusú, hatékonyabb gyógymódok kifejlesztéséhez, melyekkel jobb minőségű porcpótlás érhető el. A kutatást összefoglaló közlemény a napokban jelent meg az egyik legrangosabb nemzetköz
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Európai uniós szakpolitikai ajánlások a közszolgáltatások fejlesztéséért
Az egészséggel és jólléttel kapcsolatos közszolgáltatások fejlesztési lehetőségeiről tanácskoznak a Debreceni Egyetem és az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság közös szakmai-tudományos konferenciáján. Az Európai Unió tanácsadó szervezetének szakemberei azt tűzték ki célul, hogy a járványhelyzet tapasztalatait felhasználva, a civil szervezetek bevonásával, az uniós szakpolitikát támogató ajánlásokat dolgozzanak ki.
Nobel-díjas kutató méltatta a Debreceni Egyetemet
Most van a legnagyobb esélye a Debreceni Egyetemnek arra, hogy a tudomány, az oktatás és az innováció területén Közép-Kelet-Európa egyik vezető felsőoktatási intézményévé váljon - hangsúlyozta Louis J. Ignarro Nobel-díjas farmakológus a Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület (TTTT) szerdai alakuló ülésén a Debreceni Egyetem Aulájában.